Googles esimeste hulka (eksperiment)

Next Post

Googles esimeste seas välja tulemiseks katsetan videoturundusteenust pakkuva saidiga videofilm.ee. Värskelt loodud kodulehe Googles esimeste hulka toomiseks kasutan nii on- kui offsite SEO võimalusi. Fakt on, et esimesed 3 otsingutulemust saavad 90% tähelepanust st. kui sa ei tule märksõnaga kohe alguses välja, ei ole Sind olemas.

  1. Registreerisin Zone vahendusel domeeni videofilm.ee
  2. Paigaldasin wordpressi, yoast seo plugina ja kohandasin teema

Soovin, et sait videofilm.ee tuleks otsingus välja 1-2 positsioonil järgnevate märksõnadega: turundusvideo, videoturundus. Mõlema märksõnaga on ees laiutamas pikalt valdkonnas toimetanud tegijad, vastavalt siis videoturundus.ee ja turundusvideo.ee. Samas on näha, et SEO vallas on mõlemad tegijad mugavustsoonis (st. oma positsioonis kindlad ja ei pinguta selle kindlustamisega) mis tähendab, et süstemaatilise tööga on võimalik neile mõne kuuga kandadele astuda. Järgnevatel positsioonidel on juba tegijad, kes on mõne üksiku märksõna kasutuse tõttu sinna sattunud ja ilmselt teadlikult tööd teinud nende märksõnadega väga ei ole. Otsingute maht antud märksõnadega on ca 50/kuus (allikas: keyword planner) ja ei ole tegu väga kõrge konkurentsiga märksõnadega.

Siin on kokkuvõttev tabel, muu logi on alljärgnevalt lahti kirjutatud:

Google

Kuupäev / Märksõnavideoturundusturundusvideotootevideomainevideo
09.10.17102438
29.09.1710211-
20.09.1752--
31.08.17222--
24.08.17302--

Bing

Kuupäev / Märksõnavideoturundusturundusvideotootevideomainevideo
29.09.1743--

09.10.17

nagu tabelist näha olen tegutsenud märksõnaga tootevideo, teised hetkel kõrvale jäetud. Mainevideo positsioon 38 on muidugi naljanumber aga enda õigustuseks võin öelda, et ma ei ole ka midagi teinud veel selle parandamiseks. Tulevatel nädalatel näeb ehk paremat numbrit seal.

29.09.17

Midagi läks nihu, märksõna videoturundus on kukkunud #5 positsioonilt #10 peale.  Kui varasemalt viitas videoturundus esilehele, siis nüüd konkreetsele videoturundus alamlehele, mis oli ka eesmärgiks. Kütan veel hagu alla ja võtan juurde märksõna tootevideo ja mainevideo.

20.09.17

  • videoturundus – #5
  • turundusvideo – #2

Super, minu SEO strateegia töötab. Nüüd veel natuke tööd ja plaan “videoturundus” märksõnaga #2 positsioon saada ei ole enam mägede taga. Võtan vaikselt juurde uusi märksõnu, “videoteenus”, “tootevideo” ja “mainevideo” on järjekorras.

31.08.17

  • videoturundus – #22, kurss õige, samas Google kolmas leht on hea koht laipade peitmiseks (sealt ei otsi keegi), seega on see tulemus veel üpris mitteoluline ja vaja palju tööd. Esimese shampuse avan, kui saan märksõnaga videoturundus esimese kümne hulka.

28.08.17

  • videoturundus – #26 , suund on õigele poole, jätkan. Teised märksõnad hetkel pausil.

24.08.17

  • Videoturundus – #30 (selle märksõnaga alustasin tööd nüüd)
  • Turundusvideo – #2 (üksjagu tööd juba tehtud, hetkel pausil)

 

 

 

Next Post Share Post :