Kursus keskendub veebis leiduvatele tasuta töövahenditele kujundusmaterjalide loomiseks. Eesmärkiks on õpetada kasutama veebiprogramme, mis on 1) tasuta kättesaadavad ja 2) ei nõua arvutisse spetsiaaltarkvara paigaldust st. piisab veebibrauserist (Firefox, Chrome, IE) ja internetiühendusest. Kursuse raames vaadatakse, kuidas leida inspiratsiooni, otsida lähtematerjale ja koostada eesmärgipärast graafikat nii veebis kasutamiseks kui trükiks.

See koolitus on mõeldud osalejatele, kes igapäevaselt ei puutu kokku kujundusprogrammidega, kuid vajavad vahel võimalust luua iseseisvalt  graafikat veebi ja trüki tarbeks.

Koolituse tahvel

Raster vs. vektorgraafika

(c) Apogee Signs 2015 (www.apogeesigns.com)
(c) Apogee Signs 2015 (www.apogeesigns.com)

Levinud rastergraafika formaadid: jpg (jpeg), gif, png, tiff.
Levinud vektorgraafika formaadid: ai (illustrator), cdr (corel), svg, eps, pdf.

Google pildiotsing

images.google.com

Piltide kasutamisse tuleb suhtuda ettevaatlikult – palju netis leiduvast ei sobi kujundustöödes taaskasutamiseks (autoriõigused, kvaliteet).

google-pildiotsing

Otsingutööriistad – Lisaks saab otsida litsentsi, pildi värvitooni ja suuruse järgi.

Pildipangad materjali leidmiseks:

Tasulised pildipangad on suure valikuga, litsentseeritud (legaalne) kasutamine, hästi organiseeritud. Piltide hinnad 1-100€. Tasuta pildipangad on tagasihoidlikuma valikuga, ei ole nii organiseeritud, piltide kasutusõigused tuleb kindlasti üle kontrollida.

töövahendid veebis:

Pixlr express

Tööriist olemasolevale fotomaterjalile filtrite lisamiseks. Saab lisada raame, korrigeerida värve, koostada kollaaze mitmest pildist jm.

Fototöötlus enne ja pärast. Pixlr express. Foto:Tom Alphin, (c) Microsoft corp.

YouiDraw

Online vektorgraafika töövahend. Tasuta versioonis saab välja salvestada jpeg ja png faile, kuutasuline versioon lubab lisaks välja salvestada vektorformaati. Lisaväärtuseks on väga suur template’de kogumik.

vektorgraafika
(c) Justin Xu, YouiDraw.com

 Canva

Paljude eeltäidetud templatedega varustatud kujundusprogramm, mõeldud veebibännerite, nimekaartide, sotsiaalmeedia graafika jm. igapäevagraafika kiireks koostamiseks. Tasuta kasutamiseks, saab lisaks kasutada tasulisi fotosid (aga alati võimalus kasutada oma tasuta fotosid)

canva
Facebook’i profiilipäise kujundamine Canva’s

Materjale veebist

Tunnistuse kujundus

  • A4 formaadis
  • sisaldab taustapilti või mustrit
  • sisaldab IT koolituskeskuse logo (laadi alla siit)

 

 

Tunnistus

Eesnimi Perekonnanimi

osales koolitusel

Infomaterjalide kujundamine tasuta veebitööriistadega

(kestusega 8 akadeemilist tundi)
13.03.2018

Koolitaja: Andres Jalak