Adobe tarkvarakoolitused avatud klassikoolitustena Tallinnas ja Tartus. Kõiki minu koolitusi on võimalik lisaks tellida ettevõtte sisekoolituste või personaalõppena.

Kõik värske koolitusinfo ja kalendri leiad: Graafilise disaini kursused

WordPressi koolitus

wordpressi koolitus

WordPressi koolitus õpetab selgeks, kuidas ise luua koduleht algusest lõpuni. See on hea koolitus neile, kel varasemalt kodulehtede loomise või haldamisega kokkupuudet ei ole aga soov selles vallas esimesi samme astuda. Koolitus on praktiline ja kõik osalejad saavad ajutise kodulehe õpitu koheseks katsetamiseks. Kahepäevase koolituse tulemusena oled võimeline looma kodulehti, lisama sisu ja muutma välimust oma soovide järgi.

Kui teed esimesi samme kodulehtede loomise valdkonnas ja pole veel otsustanud, millise platvormiga tutvust teha, soovitan eelkõige just wordpressi. Võimalusi on palju, Eestis populaarsemad näiteks wix, squarespace, voog, Joomla, Drupal jne aga wordpressi kasuks räägib just pandlik lähenemine. Esmase kodulehe saab kerge vaevaga tööle, seejärel võid lõputult lisada erinevaid võimalusi või laiendusi ja pole piiratud platvormi tehniliste iseärasustega. Näiteks populaarsed kodulehe teenusplatvormid wix ja eestlaste voog on head näited, kuidas esmane mugav teenus võib ühel hetkel piiravaks saada, kuna oled seotud arendaja poolt pakutava funktsionaalsusega ja iseseisvalt uusi võimalusi lisada ei saa.

Photoshopi koolitus

photoshopi koolitus

Photoshopi koolitus on neli päeva kestev põhjalik koolitusprogramm, mis õpetab selgeks kõik põhilised pilditöötluse võtted. Jällegi alustab koolitus täiesti algusest ja varasemat kogemust pilditöötlusega olema ei pea. Esimene koolituse pool keskendub baasteadmistele st. esmane pildi parandamine, detailide eemaldamine või lisamine, defektide kaotamine ja pildi ilusaks “photoshoppimine”.

Õpime selgeks ka kõige olulisema teema – kihid ehk layerid. Naljatlevalt võib jagada fototöötluse oskuse kahte suurde kategooriasse elk ja plk, ehk siis enne layerite kasutamist ja peale layerite kasutamist. Täpselt nende sõnadega kirjeldas üks pikaajaline kujundaja oma professionaalse karjääri algusaega.

Photoshopi koolituse teine osa on mõeldud juba edasijõudnutele. Vaatame, kuidas vilunud kasutaja saaks tööd veel kiiremaks, räägime automatiseerimisest, kihistiilidest, animatsioonide loomisest, erinevatest joonistamise tööriistadest jm. mis selle põhjatu programmi sügavustest peidus on.

Adobe Illustratori koolitus

Adobe Illustratori koolitus

Adobe Illustratori koolitus õpetab selleks vektorgraafikaga töötamise. Vektorgraafika on kujundajana töötamisel ülioluline oskus ja sellega töötamise vilumus kriitiline. Olgu selleks pakendikujundus, reklaamtrükis või interaktiivne projekt, vektorgraafikast ei saa üle ega ümber.

Adobe Illustratori koolitus on 2 päeva kestev intensiivne kursus, kus vaatame üle kõik olulised töövahendid vektorgraafika toimetamiseks ja loomiseks. Alustame täiesti algusest, tutvume programmi olemuse ja esmaste liigutustega, sealt liigume edasi samm-sammult keerukamate töövõtete poole.

Oma üllatuseks avastad, et kuigi Illustratoris on sadu erinevaid tööriistu, piisab edukaks vektorgraafika toimetamiseks neist kõigest kümmekond. Ja need kümmekond töövahendit saad kahe päeva jooksul otsast lõpuni selgeks!

illustratori koolituse tagasiside

Adobe InDesign küljendamise koolitus

Adobe Indesign küljendamise koolitus

Adobe InDesign koolitus on vaieldamatult parima kujundusgraafiku oskuse õppimine. InDesign on küljendamismaailma raskekahurvägi. Kui teistele Adobe programmidele on olemas ka konkureerivaid tooteid, siis InDesign on küljendajatele de facto standard, siin ei ole teisi programme, milles võiks ka samal tasemel küljendustöö valmis teha.

InDesignis küljendatakse ajakirju, katalooge, trükiseid aga ka näiteks e-raamatuid ja veebikatalooge. Programmi tugevus tuleb esile just suurte mahtudega töötamisel – nutikad töövahendid võimaldavad kontrollida sadade lehekülgede kaupa teksti ja andmemahte, formaatida neid endale sobivaks ja lisada küljendusele reegleid, mis automaatselt sisu nende järgi paika sätivad.

Samas võib InDesigni kasutada ka näiteks pakendite kujundamisel, sarnase välimusega ühe tootegrupi pakendeid on ülimugav just inDesignis valmis teha – ühe põhja peale formaatida kõik erinevad tootegrupid. Lisaks võimaldab InDesign kerge vaevaga genereerida triipkoode, stantsijooniseid ja trükikõlbulikku pdf faili.

Videomontaaži koolitus Adobe Premiere Pro’s

videomontaazi koolitus

Videomontaaži koolitus Premiere Pro’s õpetab selgeks kõik töövõtted videoklippide monteerimiseks ja edastamiseks. Töövahendina kasutame Adobe videomontaaži programmi PremierePro – see üks üks kolmest hiiglasest videomaterjali tootmisel (ja kui huvitab, siis teised kaks on Avid ja Da VinciResolve).

Videomontaaži koolitusel teeme läbi kogu töövoo musta materjali importimisest kuni valmistulemuse eksportimiseni lõppformaati. Lisaks räägime värvikorrektsioonist video heli parandamisest, animeeritud graafika või subtiitrite lisamisest ja hulgast väikestest nõksudest, mis video monteerimise mugavaks teevad.

Koolituse tulemusena oled võimeline tootma videoklippe interneti või televisiooni tarbeks ja mõistad, mis komponente on vaja eduka videoprojekti monteerimisel.