Sleepwell interjöör

Interjööri ja voodi 3D visualiseerimine. Tihti on 3D kasutamine mõistlikum ja eelarvesõbralikum lähenemine kui päris interjööride loomine. 3D pildina loodud keskkond ei ole piiratud füüsilise ruumi võimalustega, ei pea mööblit kokku-lahku pakkima ega tegelema ruumi dekoreerimisega. Lisaks annab arvutis loodud pilt täieliku loomevabaduse autorile – materjalid, objektid ja asukohad on piiratud ainult kujundaja fantaasiaga.

3D visualiseerimise puuduseks on realismi saavutamise keerukus. Fotorealistliku kujutise loomine võtab palju tööaega kuna “päris” maailma tunde annavad väikesed varieeruvused, ebakorrapära mida arvutigraafikas tavaliselt ei ole. See tähendab kriime, kulumisjälgi, natuke tolmu ja lohakalt joondatud detaile, kõike seda, mida päris maailmas oleme harjunud nägema. Steriilsuse eemaldamine 3d pildil ongi kõige suurem ülesanne ja võtab 3d kunstnikult enamuse tööajast.

Interjööride visualiseerimisel on suur osa üldisel stiilil. Mööbel, põranda- ja seinakatted, valgustid ja dekoratsioonid lisavad esitatavale stseenile tõepära ja loovad ühtlase stiili. Siin on kujundajana oluline hinnata, mis sobib omavahel kokku ja mida vältida. Võib öelda, et graafilisest disainerist saab selle töö käigus stilist ja sisekujundaja, just neid oskusi on interjööride visualiseerimisel vaja.

 

Share: